"Eirene" - Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Neurorozwojowych 

powrót do on-line

Instytut Kształcenia Podyplomowego

TRENING OCZU I WIDZENIA

jak samemu o siebie zadbać eliminując zmęczenie i dolegliwości oczu

  (6 spotkań)

Miejsce:  ON - LINE - na zamówienie

Adresaci treningu:

  • dla dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci; dzieciom, którym trudno byłoby uczestniczyć samemu w zajęciach powinien towarzyszyć rodzic lub inny członek rodziny

  • dla osób, które chcą nauczyć się dbać o wzrok

  • dla dzieci, które mają trudności w nauce,

  • dla osób pracujących wiele godzin dziennie z komputerem i innymi ekranami – informatyków, księgowych, tłumaczy, projektantów

  • dla osób, dla których lepsze widzenie jest warunkiem sukcesu, np. pilotów, kierowców, sportowców, osób pracujących po ciemku lub w nietypowych warunkach oświetlenia,

  • dla osób, które mają różne wady wzroku (krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm i presbiopię – co wymaga używania okularów do czytania po 40. roku życia)

  • dla osób słabowidzących i mających choroby oczu, pod warunkiem, że są jednocześnie pod kontrolą lekarza

Cel treningu:

Zapoznanie z metodą Treningu Widzenia. Trening Widzenia to autorska metoda umożliwiająca poprawę wzroku za pomocą ćwiczeń i zmiany nawyków używania oczu. Usprawnia nie tylko ostrość widzenia , ale też pomaga przezwyciężyć wiele różnorodnych problemów i dolegliwości.

Prowadzący trening:

  • Mikołaj Markiewicz

 

 

 

 

 

 

 

Twórca metody Trening Widzenia, psycholog, trener i terapeuta wzroku. Usprawnianiem widzenia zajmuje się od ponad 40 lat. Pracuje w Polsce, Europie Zachodniej oraz w USA. Jest członkiem Association of Vison Educators.

Od 1995 roku kieruje Instytutem Treningu i Terapii Widzenia, w ramach którego prowadzi szkolenia , warsztaty i kilkudniowe obozy.

Mikołaj Markiewicz jest pionierem rozwijania profilaktyki krótkowzroczności w Polsce. Rozwija międzynarodową współpracę w tym zakresie. W 2009 roku podczas International Conference for Holistic Vision w Belgii powołał International Committe for School Myopia Issues ( Międzynarodowy Komitet do Spraw Krótkowzroczności Szkolnej). W skład tej grupy weszło kilkunastu trenerów Europy i obu Ameryk. Celem działań Komitetu jest wprowadzenie do przedszkoli i szkół prostych ćwiczeń zapobiegających epidemii wad wzroku.

OPIS TRENINGU

Zajęcia mają praktyczny charakter – nastawione są na doświadczenie oraz naukę ćwiczeń i technik pracy ze wzrokiem. Ten rodzaj zajęć prowadzimy od 40 lat. Przekazywana wiedza umożliwia zrozumienie doświadczanych problemów i sposobów ich przezwyciężania, ale teoretyczne omówienie ograniczone jest do minimum i dopasowane do potrzeb uczestników danej grupy.

Uczestnicy uczą się, jak powstrzymać pogłębiania się wady wzroku (czy innych problemów z widzeniem) i co robić, żeby widzieć wyraźniej. Prowadzący uczą pozamedycznych sposobów dbania o oczy, możliwych do zastosowania przez każdego samodzielnie.

W przypadkach dzieci, pomagamy zatrzymać pogłębianie się wady wzroku i przezwyciężyć problemy ze wzrokiem, które powodują trudności w nauce. Wiele dzieci, które trafiły na zajęcia zaraz po tym, jak zapisano im pierwsze okulary, po warsztatach znowu widzi ostro i nigdy potem nie ich potrzebuje. Pierwsze zajęcia tego typu prowadziliśmy już na początku lat 80., wiemy więc z doświadczenia, że można powstrzymać pogłębianie krótkowzroczności. Rodzice, którym kiedyś udało się powstrzymać zakładanie coraz mocniejszych okularów, obecnie przyprowadzają swoje dzieci i wnuki, żeby osiągnęły to samo.

Wszyscy uczestnicy otrzymują indywidualne plany ćwiczeń.

Zazwyczaj większość uczestników już w trakcie zajęć doświadcza poprawy ostrości wzroku. Aby utrzymać i zwiększyć efekty zajęć uczestnicy powinni przez kilka tygodni po zajęciach regularnie wykonywać ćwiczenia, zazwyczaj dwa razy dziennie po 5-10 minut.

Korzyści:

  • zahamowanie pogłębiania się wady wzroku,

  • niekiedy zmniejszenie wady wzroku,

  • umiejętność dłuższej pracy z komputerem, czytania czy pisania, bez zmęczenia wzroku,

  • poznanie technik pracy ze wzrokiem i ukształtowanie nowych nawyków używania oczu,

  • uruchomienie rezerw tkwiących w mózgu i oczach, bo często nie wykorzystujemy w pełni możliwości naszej percepcji wzrokowej,

  • spowolnienie procesów chorobowych,

  • odblokowanie pełnego potencjału do uczenia się,

  • zajęcia to także profilaktyka wad wzroku i dolegliwości oczu co w dzisiejszych czasach jest bezcenne.

Absolwenci treningu otrzymują:

  • Pakiet materiałów szkoleniowych z opisami wybranych ćwiczeń

  • indywidualne wskazówki i opracowanie programu ćwiczeń.

 

Informacje i zapisy na stronie Instytutu Treningu i Terapii Widzenia: https://treningwidzenia.pl/oferta/dla-osob-indywidualnych/


601-231-353


501-757-336

szkolenia@irenasosin.pl

formularz zgłoszeniowy

 

501-757-336

 

601-231-353